რას იტყვით კლასიკურ მოძრაობებზე? I
მოცეკვავეები: იელიმ ჩოი,  ჯიო გვაკ, ჰაუნ პარკი, იუჯონგ ჩოი, სონმი პარკი, იეონ ო, შინიონგ  ჰანი,  მოკრინ ჩოი, მინიანგ კიმი, ბიულ იანი, სანვუ ლი, ბომსუ პარკი, იუნჯაი დო, სოკჯუ კიმი, სონგვუ რიუ, სენგმინ ლი, ჯუნიონგ იანგი, იუნკუ ლი, ვუჯე ჯონი, სონგვუკ ჯუნგო, ჰიოვონ ლიმი
ჰალიანგმუ
დაკი ანმის ქორეოგრაფია
მოცეკვავეები: სუნგტე კიმი, სანგვა ჯონგი, ჯევონ ჩოი, ჯურიონ ბანგი
ჯოზენის დინასტიის დროს, ტერმინი ჰალიანგი, ანუ გზააბნეული კაცი ეწოდებოდა იმ დიდებულებს, რომლებიც არ იკავებდნენ თანამდებობებს, შესაბამისად, იღებდნენ გასამრჯელოს და ცხოვრებას უსაქმურობაში ატარებდნენ, თავს გართობით იქცევდენენ. Hallyangmu -  კორეულ მამაკაცთა ცეკვას წარმოადგენს, სადაც ჰალიანგი და ბერი  ცდილობენ აცდუნონ ქალი სანბის (სწავლულის) ძლიერი სულის წარმოჩენით და ცეკვავენ, რათა წარმოაჩინონ  ტრადიციული   ელეგანტურობა, სტილი და სიცოცხლის სიხარული.
Between
მისუკ  ჯონის ქორეოგრაფია
მოცეკვავეები: იუნჯუ ლი, იეჩან ლი, სანგმინ კიმ
ჩვენ ყოველთვის ერთად ვაკეთებთ, რასაც ვაკეთებთ, ერთად ვიყურებით საითაც ვიყურებით, ერთად ვუსმენთ, რასაც ვუსმენთ.
სილფიდა
ავგუსტ ბურნონვილი ქორეოგრაფია
მუსიკა: ჰერმან სევერინ ლოვენსკოილდი
მოცეკვავეები: იელიმ ჩოი, სონვუ ლი
მარგალიტი
ჯუჰიუნ ჯოს ქორეოგრაფია
მუსიკა: ჯენის ჯოპლინ
მოცეკვავე: სინმი პარკი
The White Road
მიუნგ ოკ ჰანის და ეუნჰი კიმის ქორეოგრაფია
მოცეკვავეები: იეჯინ იუნი, სერიონგ ჩუ, კიონგვონ მინი, ჯივონ ჩოი, იონჰვა ჩა, ჰიერიონგ კიმი. ჰიოინ იუნი, მირა რიუ, ეუნი კიმი, ჰაიუნ იი, სანგჰვა ჯონგი, სანგტე კიმი, ჯევონ ჩოი, ჯურიონ ბანგი
“The White Road” რეფლექსიაა გამქრალ საგნებზე. იგი  მოძრაობების დინამიკის და ენერგიის მაქსიმალური მატების საშუალებით აბსტრაქტულად წარმოადგენს  ადამიანთა შინაგან სამყაროს. ნაწარმოების მთავარი გზავნილი შეიცავს იმედს ნათლის ძიებაზე, რომელიც  სიბნელის შემდეგ მოდის.
ანტრაქტი
Bow
მისუკ  ჯონის ქორეოგრაფი
მოცეკვავეები: იუნჯუ ლი,  სეონ პარკი , ივონ ჯონი , მინსონ ჩოი,  სულიუნ პარკი,  ჯისუ ლი,  ჰიენგიუ ჩოი
თავის დაკვრა  მხოლოს მისალმებაა თუ მას უფრო ღრმა მნიშვნელობა აქვს? „თავის დაკვრა“  ევროპაში ფართოდ გავრცელებულ მისასალმებელ ჟესტზეა - მშვენიერ ქმედებაზე, რომელიც ზრდილობას და პატივისცემას გამოხატავს.  თავის დაკვრა, ასევე არის იერარქიულობის მაჩვენებელიც: მისი დახრილობის კუთხე ადამიანის სოციალურ სტატუსზეა დამოკიდებული.  დეკონსტრუქციულ პერფორმანსში, მოცეკვავეები ამ ჟესტს გულის არევამდე იმეორებენ, წარმოაჩენენ მას დამრთგუნველ ვალდებულების ტვირთად და კითხვის ნიშნის ქვეშ აყენებენ თავის დაკვრის - აღმოსავლეთ აზიაში აღმაშფოთებელი ქმედების - არსებობას.
ჩაიკოვსკი  პა დე დე
ჯორჯ ბალანჩინის ქორეოგრაფია
მუსიკა: პიოტრ ჩაიკოვსკი
მოცეკვავეები: სინმი პარკი, ჯინიანგ იანგი
ჩურჩული და ძახილი
მიონგ ოკ ჰანის  და ბოკიუნგ ჯუნგის  ქორეოგრაფია
მოცეკვავე: ჰეჯინ იუნი
მოცეკვავე მოდის ღვთის გზით და ხვდება  ღმერთს. არსებობს ბედნიერება,
სიცოცხლე და სიკვდილი, და ღვთის ჩურჩული.
ცეკვა ხმლებით
ბალეტიდან "გაიანე"
ვლადიმერ ლიუტოვის ქორეოგრაფია
მუსიკა: არამ ხაჩატურიანი
მოცეკვავეები: მოკრინ ჩოი, სონგვუ რიუ, ჰიოვოონ ლიმი, ჯუნიონგ იანგი, ჰანკიუ ლიი, ვუჯე ჯეონი, სონგვუკ ჯუნგი, იუნჯე დო , ბეომსუ  პარკი, სოკჯუ კიმი
გაკ-სი
ბოკიუნგ ჯუნგის ქორეოგრაფია
მოცეკვავეები: მირა რიუ, ჰიოინ იუნი, ეუნი კიმი, ჰაიუნ იი, ჯივონ ჩოი, ჯურიონ ბანგი
ნამუშევარი მთავარი  მოტივის, გაქსიტალის გამოჩენით იწყება; ესაა საქორწილო ნიღაბი თხელი, გრძელი თვალები და გარშემო ჩამოკიდებული ნაკუწებით. ნაწარმოების მთავარი გზავნილი გულისხმობს მოცემულობას, რომ იძულებითი დუმილი და არაბუნებრივი მორცხვობა გამოწვეულია სოციალური აკრძალვებით. სხვა სიტყვებით, მისი მთავარი თემა ქალთა ცხოვრებაა, დაყოფილი სიმბოლური მნიშვნელობების მქონე სახეების მიერ, რომლებიც გაქსიტალშია ხორცშესხმული.
დიანა და აქტეონი
აგრიპინა ვაგანოვას ქორეოგრაფია
მუსიკა: ჩეზარე პუნი
მოცეკვავეები: მოკრინ ჩოი, ბიულ იუნი
სოგოთი ცეკვა
მიუნგ ოკ ჰანის  ქორეოგრაფია
მოცეკვაეები:  სერიონგ ჩუ, კიონგვონ მინ, ჯივონ ჩოი, იონვა ჩა, ჰიერიონგ კიმი, ჰიოინ იუნი,
მირა რიუ, ეუნი კიმი, ჰაიუნ იი, სუნგტე კიმი, სანგვა ჯონგი
ერთ-ერთი ყველაზე პოპულარული ხალხური ცეკვა, არის ცეკვა სოგოთი, დაახლოებით 15 ინჩის დიამეტრის მქონე პატარა  დაფდაფით. მოცეკვავეს ინსტრუმენტი მცირე ნასკვით ჰკიდია მარცხენა ხელზე, მარჯვენა ხელით კი მის ზედაპირს ჯოხით ურტყამს. მისი ხელახლა შექმნის საფუძველი მაყურებლის გახალისება და მათთვის სიამოვნების მინიჭებაა.
MOB
დონგკიუ კიმის ქორეოგრაფია
მოცეკვავეები: ჩანგმინ ლი, სუბეომ იანგ, ჰიენგიუ ჩოი, იეჩან ლი, იუეონ იეონგ, ინიეონ იუნგ, როკიუნ კიმი, სანგმინ კიმი, იუნჯუ ლი,  სეონ პარკი, ივონ ჯონი, მინსონ ჩოი,  სულიუნ პარკი,  ჯისუ ლი
Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom - გერმანული ანდაზა (მხოლოდ მკვდარ თევზს შეუძლია მდინარის დინების მიმართულებით ცურვა)
ინდივიდები, რომლებმაც საერთო სტიმულების შედეგად დაკარგეს ცნობიერება, უსასრულოდ დიდებულნი ხდებიან, მაგრამ ზოგჯერ შეიძლება ბარბაროსობასაც დაუბრუნდნენ. ისინი მალავენ საკუთარ რეალურ სახეს, ანონიმურობის წყალობით ყველაფერს აზვიადებენ და ამარტივებენ და ამით პასუხისმგებლობებისგან თავისუფლდებიან. ინდივიდებიდან ბრბოდ ქცევა და ბრბოში ინდივიდუალური მახასიათებლების პროვოცირება საინტერესო, საშიში და რუტინული პროცესია. ნულოვანი ტოლერანტობისა და სისასტიკის გაზვიადების მეორე მხარეს  - ფარული ერთობა და ინტიმურობა იკიდებს ფეხს. აგრესიულად განწყობილი ბრბოს ფსიქოლოგიის წარმოჩენით, ნაწარმოებში ყურადღება გამახვილებულია ადამიანთა გრძნობების ორ საფუძველზე, ინდივიდებზე საზოგადოებაში და აქცენტირებულია კაცობრიობის ორგვაროვანი, წინააღმდეგობრივი ბუნება.
სამხატვრო ხელმძღვანელი მისუკ ჯეონი
K-Arts Dance Company
კორეის ხელოვნების ეროვნულ უნივერსიტეტში ცეკვის სკოლის (K-Arts School of Dance)  დაარსებით ხელი შეეწყო მაღალ სტანდარტებზე ორიენტირებულ განათლებასა და პროფესიონალიზმს. სკოლა არა მხოლოდ ინტენსიურ საშემსრულებლო განათლებასა და კრეატიულობაზე, არამედ სტუდენტებისთვის ხელოვნების შესახებ თეორიული ცოდნის მიცემაზეა ორიენტირებული.
1997 წელს, სკოლის ეგიდით დაარსდა დასი  „K-Arts Dance Company“, რომელიც შედგებოდა კორეის ხელოვნების ეროვნული უნივერსიტეტის სტუდენტებისგან; სწორედ მათ ჩაუყარეს საფუძველი პროფესიონალი მოცეკვავეებისგან შემდგარ პლატფორმას, რომელიც დღემდე ინარჩუნებს პირვანდელ სახეს.
როგორც სკოლის, ასევე  დასის ერთ-ერთი მთავარ მიმართულებას წარმოადგენს   პროფესიული პრაქტიკის განვითარება და ხელშეწყობა, როგორც ადგილობრივ დონეზე, ისე საზღვრებს გარეთ.   სტუდენტები აქტიურად მონაწილეობენ კალიფორნიის, ნიუ-იორკის, ვაშინგტონის, პარიზის, ლონდონის, ჰელსინკის, სტოკჰოლმის, დრეზდენის, მოსკოვის, პეკინის და ტოკიოს თეატრების პერფორმანსებში.
K-Arts Dance Company-ის    მოცეკვავეები ნომინირებულნი არიან ცეკვის სამყაროს  პრესტიჟულ კონკურსებზე: IBC (ვარნა), მოსკოვის, ჰელსინკის, სიცილიის, სეულის საერთაშორისო საბალეტო კონკურსებზე.  ასევე ისეთ კონკურსებზე, როგორიცაა: Vaganova-Prix, Youth America Grand Prix, VKIBC,    Arabesque (რუსეთი), Premio Roma Danza.
სკოლის კურსდამთავრებულები აქტიურად მოღვაწეობენ შემდეგ სახელგანთქმულ თეატრებსა თუ დასებში: მარიის თეატრში, პარიზის ოპერაში, ამერიკის ბალეტის თეატრში, დანიის, ესპანთის, უნგრეთის, ფინეთის, ნორვეგიის, რუმინეთის, პოლონეთის ნაციონალურ ბოსტონის, მონტე კარლოს, ჰიუსტონის, ორლანდოს, ჯოფრის საბალეტო კომპნაიებში, ასევე ცნობილ საბალეტო დასებში: Alonzo King LINES,   HofeshShecther Dance Company, Emanuel Gat Dance Company, Leesaar The Company, Laboratory Dance Project, Sasha Waltz & Guests და სხვ.

Staged by Duckki AHN
who did not hold office and therefore did not work for money, but simply idled away their lives enjoying
various entertainments. Hallyangmu is the representative work of Korean men's dance that Hallyang and a monk entice a woman, expressing the preciousness and strong spirit the Sunbee(scholar) and dancing to show off the traditional elegance, joy, and style.
Between
Contemporary
Choreography by Misook JEON
Dancers : Yunju LEE, Yechan LEE, Sungmin KIM
Description : We always do together what we do, where we look, what we hear.
La Sylphide
Ballet
Choreography by August Bournonville
Music : Herman Severin Løvenskiold
Dancers : Yelim CHOI, Sunwoo LEE
Pearl
Contemporary Ballet
Choreography by Juhyun JO
Music : Janis Joplin
Dancer : Seonmee PARK
The White Road
Contemporary Korean
Choreography by Myung Ok HAN, Eunhee KIM
Dancers : Hyejin YUN, Seryoung CHOO, Kyeongwon MIN, Jiwon CHOI, Yeonhwa CHA, Hyeryeong KIM,
Hyoin YUN, Mira RYU, Eunyi KIM, Hayoon YI, Sanghwa JEONG, Seungtae KIM, Jaewon CHOI,
Juryeon BANG
The White Road is a reflection about vanished things. It represents inside of human beings abstractly andmaximize with dynamic and active movement and shows a message of hope to seek the lights which comes after darkness.
INTERMISSION
Bow
Dancers : Yunju LEE, Soeon Park, Heewon JEON, Minseon CHOI,
Soulyun PARK, Jisoo LEE, Hyeonggyu CHOI
Description :
Is bowing merely a gesture of welcome or is there a deeper meaning behind it? The Korean choreography Bow centers on a widespread gesture in Eastern culture, an act full of beauty showing politeness and respect. Bowing is also a reflection of hierarchy, as its angle depends on one's social position. In a performance of deconstruction, the dancers repeat the ritual ad nauseam, turning it into an onerous burden and thus questioning its reason for being – an outrageous thing to do in East Asia.
Tchaikovsky Pas de deux
Music : Pyotr Illyich Tchaikovsky
Dancers : Seonmee PARK, Junyoung YANG
Whispering and calling
Choreography by Myung Ok HAN, Bokyung JUNG
Dancer : Hyejin YUN
A dancer comes to God’s way and meets God. There is happiness, life and death, and whispers of God.
Sabre Dance
From the ballet  Gayme
Staged by Vladimir Lyutov
Music : Aram llich Hachaturian
Dancers : Mokrin CHOI, Seongwoo RYU, Hyowon LIM, Junyoung YANG, Hyunkyu LEE,
Woojae JEON, Sungwook JUNG, Yunjai DO, Beomsu PARK, Seokjoo KIM
Gak-si
Choreography by Bokyung JUNG
Dancers : Mira RYU, Hyoin YUN, Eunyi KIM, Hayoon YI, Jaewon CHOI, Juryeon BANG
This work is a motif that started with the appearance of Gaksital (Bridal Mask). The thin, long eyes and the tails hanging down as if they were wrapped around show the appearance of women at the time when the expression of their feelings could not be freely expressed. In other words, forced silence and unnatural shyness caused by social restrictions. The choreographer created on the theme of women's life by dividing images of the symbolic meanings embodied in Gaksital
Diana and Actaeon
Choreography by Agrippina Yakovlevna Vaganova
Music : Cesare Pugni
Dancers : Mokrin CHOI, Byul YUN
Sogo Chum
(Hand drum dance)
Traditional Korean
Staged by Myung Ok HAN
Dancers : Seryoung CHOO, Kyeongwon MIN, Jiwon CHOI, Yeonhwa CHA, Hyeryeong KIM, Hyoin YUN,
Mira RYU, Eunyi KIM, Hayoon YI, Seungtae KIM, Sanghwa JEONG
Sogo Chum, one of the most popular folk dances, is a dance with sogo, a small hand drum, about 15 inches in diameter. The dancer holds the drum with a small attached knob in the left-hand and beats the drumhead with a stick with the right hand. It is re-created based on that the audience can enjoy humorous fun and excitement together.
MOB
Choreography by Dongkyu KIM
Dancers : Changmin LEE, Soobeom JANG, Hyeonggyu CHOI, Yechan LEE, Uiheon JEONG,
Inhyeok JUNG, Rockkyun KIM, Sungmin KIM, Yunju LEE, Soeon Park, Heewon JEON,
Minseon CHOI, Soulyun PARK, Jisoo LEE
Nur tote Fische schwimmen mit dem Strom – German proverb(Only dead fish swim with the stream)
Individuals who lost its consciousness through mutual stimulation become infinitely sublime but sometimes return to barbarity as well. They hide themselves, exaggerate and simplify through anonymously so that declare liberty from responsibility. It is interesting, scared, and routine to be from individuals to a crowd and to provoke an individual into the crowd. On the other side of the exaggeration about zero-tolerance and brutality, covert unity and intimacy are based on. Through mob psychology, it closely observes two themes of human feelings and individuals in society and focuses on the double-sidedness of humanity.
Artistic Director  Misook Jeon
Artistic Director of the Tbilisi Ballet Festival: Nina Ananiashvili
K-Arts Dance Company
The School of Dance was established to provide practical and high-standard education to meet the goal of achieving professionalism and excellence in dance education. It focuses not only on intensive education in performance and creativity but also on a well-rounded theoretical background in the liberal arts with an objective to provide our students with a strong foundation for intellectual as well as imaginative development.
With the establishment of the K-Arts Dance Company in 1997 which consists of the school faculty and students at Korea National University of Arts, we have come one step closer to achieving our goal of becoming the launching platform for professional dancers.
One of the major focuses for K-Arts’ School of Dance is to provide professional level performance opportunities to our students in Korea as well as abroad. Our students have performed in California, New York, Washington DC, Paris, Lyon, London, Helsinki, Stockholm, Sicily, Dresden, Moscow, Beijing, Kuala Lumpur, Hanoi, and Tokyo and received rave reviews.
Dancers from K-Arts School of Dance have been dominating many international competitions such as, IBC Varna, Moscow International Ballet Competition, Vaganova-Prix, Jackson International Competition, Youth America Grand Prix, VKIBC, Helsinki International Ballet Competition, Russian Open Ballet Competition-Arabesque, Premio Roma Danza, International Ballet Competition Sicily, Tanzolmp, and Seoul International Dance Competition.
Also, graduates from the school have landed leading roles in national companies in Korea and many internationally renowned ballet companies such as Mariinsky, Paris Opera, ABT, Boston, Dutch National, Spanish National, Hungarian National, Finnish National, The Norwegian National, Rumanian National, Polish National, Monte Carlo, Sodre, Houston, Tulsa, Orlando, Joffrey, and Alonzo King LINES, and contemporary companies such as Akram Khan Dance Company, HofeshShecther Dance Company, Emanuel Gat Dance Company, Leesaar The Company, Laboratory Dance Project, Sasha Waltz & Guests and etc.